Informacje

  • Wszystkie kilometry: 51277.64 km
  • Km w terenie: 5753.37 km (11.22%)
  • Czas na rowerze: 100d 14h 38m
  • Prędkość średnia: 20.55 km/h
  • Więcej informacji.

>Moja strona<



Staty - obecny rok

button stats bikestats.pl

Poprzednie lata

2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl

Zaliczone gminy



Najdłuższe wycieczki

1.Konurbacja Górnośląska (16.09.2014).

2.Kaskada Nysy Kłodzkiej (25.08.2014).

3.Częstochowa (22.05.2018).


Flag Counter

Moje rowery


Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy montana21.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Wpisy archiwalne w kategorii

Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie

Dystans całkowity:271.55 km (w terenie 68.70 km; 25.30%)
Czas w ruchu:09:09
Średnia prędkość:17.75 km/h
Liczba aktywności:5
Średnio na aktywność:54.31 km i 2h 17m
Więcej statystyk
Piątek, 4 czerwca 2021 Kategoria Sudety, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie

Nysa i Ziębice

Nysa - Goświnowice - Grądy - Otmuchów - Lasowice - Lipniki - Ziębice - Wigańcice - Sarby - Wierzbna - Gałązczyce - DDR - Grodków - Wierzbnik - Przylesie - Brzeg - dom

Do Nysy standardowo pociągiem a dalej innymi drogami niż zwykle do Otmuchowa i Ziębic. 



Na zaporze Jeziora Głębinowskiego (Nyskiego)


Widok w kierunku na Głębinów a w tle Sudety Wschodnie


Otmuchów


Jezioro Otmuchowskie
Czwartek, 4 czerwca 2020 Kategoria Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie

Strzelińskie i ziębickie singletracki

Po niedawnej wizycie na Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich i poznaniu znajdujących się tam singletracków, wybrałem się dzisiaj znowu w te rejony, żeby pojeździć po nich wszystkich, zarówno strzelińskich jak i nowiutkich ziębickich w Skalicach. Najpierw pojechałem na te ziębickie, dojazd terenowy, momentami trudny ze względu na podjazdy a same single takie sobie. Nawierzchnia jest dość luźna, na pewno luźniejsza niż na strzelińskich, przez co w niektórych zakrętach można poczuć się niepewnie i mało bezpiecznie. Wróciłem na strzelińskie i w pierwszej kolejności posmakowałem tego, którego jeszcze nie znałem, czyli trasy S1 (nazwy strzelińskich to po prostu S1, S2, S3 i S4), zwanego również Kopa Nowoleska a to od szczytu 371 m n.p.m.), z którego trasa startuje. Najpierw trzeba było na ten szczyt wjechać, jest do tego specjalna trasa, w sumie też taki singiel, zwana Wyjazdówką. Dość ciężka, momentami bardzo stroma, wąska a czasami trzeba skakać przez strumyk bo mostków nie ma. Prawie w całości położona na dość stromych stokach - na zdjęciu poniżej jeden z "najprzyjemniejszych" i najłatwiejszych fragmentów. Po zdobyciu szczytu rozpocząłem zjazd S1, początek i koniec bardzo fajny, środkowa część już taka sobie, dużo wystających kamieni i korzeni na stromych sekcjach - to już nie na mój rower. Później pojeździłem na znanych już S2 i S3 i wróciłem na parking. Ogólnie wycieczka ciężka, dużo terenu i podjazdów terenowych ale fajna.






Widoki z trasy


Ziębicki singiel - Skalice


Na trasie pomiędzy ziębickimi a strzelińskimi singlami - droga wije się między drzewami po stokach


Wyjazdówka na S1 - Kopę Nowoleską (ten przyjemny i łatwy fragment)


Kalinka z Nowoleskiej Kopy


Nowoleska Kopa 371 m n.p.m.


Początek S1


Początkowy, przyjemny fragment S1


Singiel bez nazwy
  • DST 46.70km
  • Teren 41.20km
  • Czas 02:51
  • VAVG 16.39km/h
  • Sprzęt Giant Talon 1 LTD
  • Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 18 maja 2020 Kategoria Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie

Wzgórza N-S - single i Niemcza

Kolejna trasa po Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich. Udało się zgadać z Novak91 i spotkaliśmy się w umówionym miejscu, skąd ruszyliśmy rowerami. 

Trasa: parking pod Gromnikiem - single S2,S3 i S4 - Biały Kościół - Dankowice - Czerwieniec - Niemcza - Ciepłowody - Stary Henryków - Henryków - Jasienica - Ostrężna - Dobroszów - parking pod Gromnikiem.
Zaliczone mikroregiony Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich: Wzgórza Strzelińskie, Wzgórza Lipowe, Wzgórza Dębowe, Wzgórza Dobrzenickie, Kotlina Henrykowska.

Początek to przetestowanie nowych singli, jakie niedawno powstały na Wzgórzach Strzelińskich w okolicy Gromnika. Nie są trudne ani wymagające ale dla mnie, osoby bez doświadczenia na singlach są idealne, zabawa i adrenalinka niezła. Później ruszyliśmy już asfaltami do Niemczy, po drodze jak to na W. N.-S. sporo podjazdów i zjazdów - tam nie ma płaskich terenów. Do tego piękne krajobrazy, często niezłe widoki na Masyw Ślęży i Sudety Wschodnie oraz Środkowe. Ruch na drogach znikomy a drogi różnej jakości, mimo wszystko wycieczka bardzo udana. Niestety podczas zapisywania ślady trasy, zawiesiła się aplikacja i trasy nie mam.  



Początek singla S2


Wzgórza Strzelińskie z Białego Kościoła 


Nasze rowery a w oddali Wzgórza Lipowe


Wzgórza Dębowe


Widok w kierunku Równiny Grodkowskiej


Przedgórze Sudeckie a po lewej Masyw Ślęży w oddali
  • DST 59.17km
  • Teren 10.50km
  • Czas 02:46
  • VAVG 21.39km/h
  • Sprzęt Giant Talon 1 LTD
  • Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 22 września 2019 Kategoria Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie

Wzgórza Dębowe i Wzgórza Gumińskie

Dzisiaj, podobnie jak rok temu, zapakowałem rower do auta i pojechałem na Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie. Pogoda dopisała, choć kilometrów niewiele zrobiłem, bo trochę zwiedzania było pieszo. Punktem wyjściowym były okolice Niemczy. Najpierw pojechałem na Wzgórza Gumińskie a pierwszy przystanek to piesza wycieczka do Doliny Piekielnego Potoku, zwanego również "Piekiełkiem". Jest to ciekawy geomorfologicznie przełom niewielkiego potoku, który wcina się w skały budujące okolicę. Dostęp jest tam trudny, mimo że jest poprowadzony żółty szlak turystyczny to w pewnym momencie ginie on i trzeba się przedzierać po stromych zboczach doliny. Następnie podjechałem na punkt widokowy, z którego bardzo ładnie widać Wzgórza Dębowe wraz z Niemczą, ukrytą między drzewami. Przejechałem się jeszcze po niezłych drogach leśnych na Wzgórzach Gumińskich i wróciłem do Niemczy, żeby pojechać na ostatni cel wycieczki, czyli Ostrą Górę. Jest to najwyższy szczyt Wzgórz Dębowych, 360 m n.p.m., znajduje się tam stalowa wieża widokowa z lat 30 ubiegłego wieku. Nie nadaje się do użytku ze względu na zły stan techniczny (skrzypi, brak wielu elementów), choć brak jakichkolwiek informacji o tym fakcie. W kierunku zachodnim widoki są jednak bardzo fajne .


Rynek w Niemczy © montana21

Dolina Piekielnego Potoku © montana21

Wzgórza Dębowe z Niemczą z punktu widokowego na Wzgórzach Gumińskich © montana21

Przyjemna leśna droga na Wzgórzach Gumińskich © montana21

Widok w kierunku Niziny Śląskiej © montana21

Zardzewiała wieża widokowa na Ostrej Górze © montana21

Ostra Góra, na pierwszym planie Wzgórza Gumińskie, bezpośrednio za nimi Wzgórza Gilowskie i Wzgórza Krzyżowe a w tle po lewej Sudety Środkowe © montana21
  • DST 20.86km
  • Teren 8.00km
  • Czas 01:26
  • VAVG 14.55km/h
  • Sprzęt Kross Evado 4.0
  • Aktywność Jazda na rowerze
Niedziela, 23 września 2018 Kategoria Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie

Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie: Gromnik





Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie to największy mezoregion Przedgórza Sudeckiego. Ze względu na rozległość wyróżniono tu sporo mikroregionów m.in. Wzgórza Strzelińskie i Kotlinę Henrykowską w obrębie których jeździłem dzisiaj rowerem.

Trasa: Rozdroże pod Gromnikiem - Gromnik - Rozdroże pod Dębem - Romanów - Dobroszów - Witostowice - Raczyce - Henryków - Nowy Dwór - Skalice - Jasienica - Nowina - Ostrężna - Dobroszów - Romanów - Rozdroże pod Gromnikiem

W końcu zebrałem się, zapakowałem rower do auta i po 45 minutach już wyciągałem rower na Rozdrożu pod Gromnikiem. Postanowiłem w końcu pojeździć po Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich, które tak blisko mam od domu ale nie na tyle blisko, żeby jechać tam i z powrotem rowerem. Wybór padł na Wzgórza Strzelińskie ze zdobyciem na początku Gromnika (393 m n.p.m.), czyli najwyższego wzniesienia całych Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Leśny parking znalazłem już na dużej wysokości, stąd podjazd na szczyt był formalnością i dobrą rozgrzewką. Gromnik porasta gęsty las, widoków nie ma żadnych ze szczytu ale jest wieża widokowa, która jest otwierana tylko w określonych godzinach, na które nie trafiłem. Widoki miałem w dalszej części trasy. 

Pierwsze prawie 10 km zrobiłem w terenie. Drogi szutrowe, miejscami z wystającymi licznymi skałami, czasem wąskie leśne ścieżynki i cały czas góra-dół i tak jest na całych Wzgórzach Strzelińśkich od Strzelina, prawie po Ziębice. Mnóstwo szlaków rowerowych jest wyznaczonych, więc jest gdzie pośmigać, głównie w terenie. No ale postanowiłem też pojechać do jakiejś ciekawszej miejscowości w okolicy i wybór padł na Henryków, położony w Dolinie Oławy, czasami zwanej Kotliną Henrykowską. Było dużo zjazdów, ciężkich podjazdów, mnóstwo świetnych widoków na Sudety Wschodnie i Środkowe, Masyw Ślęży a także dojrzałem Sky Towera z Wrocławia (słabo widać na zdjęciu z telefonu starej daty), który od miejsca obserwacji dzieliło w linii prostej 45 km. Drogi asfaltowe mocno zniszczone, bardzo dziurawe.

Słońca nie było ale widzialność była dobra, powiewał "chłodno-zimny" wiaterek i momentami kropiło, mimo to wycieczka naprawdę się udała. Niby tylko 35 km zrobiłem ale trasa była na tyle ciężką, że czułem jakbym zrobił setkę w płaskim terenie. Na pewno wrócę jeszcze na Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie w inne mikroregiony tej pięknej krainy i najlepiej z grubszymi oponami, czyli Diamantem, żeby skorzystać z singli na Gromniku ale też bardziej zagłębić się w terenowe ścieżki, czego wolałem dzisiaj nie robić na cienkich oponach Evado.





Gromnik 393 m n.p.m.; wieża widokowa © montana21

Odbudowują średniowieczne warownie na szczycie Gromnika © montana21

Trasa rowerowa na zboczach Gromnika © montana21

Masyw Ślęży ze zboczy Gromnika © montana21

Uwielbiam te drewniane drogowskazy © montana21

Początek singla © montana21

Trochę widoków © montana21

Sky Tower jest dokładnie na środku pomiędzy słupami © montana21

Wieś Dobroszów i Kalinka (386 m n.p.m.) © montana21

Wzgórze Strzelińskie z Kotliny Henrykowskiej © montana21

Henryków © montana21

Opactwo Cystersów w Henrykowie © montana21

Widok w kierunku wschodnim, chyba na Równinę Grodkowską © montana21

Sudety Wschodnie © montana21
  • DST 35.72km
  • Teren 9.00km
  • Czas 02:06
  • VAVG 17.01km/h
  • Sprzęt Kross Evado 4.0
  • Aktywność Jazda na rowerze

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl